

Початок лютого 2019 року виявився для компанії «Сади Дніпра», засновником якої є відомий український бізнесмен Вадим Єрмолаєв, доволі продуктивним, інформативним та пізнавальним. Команда UApple майже на тиждень вирушила до Нідерландів аби здобути знання та перейняти досвід у фахівців з вирощування, догляду, зберігання та обробки яблучної продукції.
Так, на початку відрядження колектив відвідав тренінг у плодовому розсаднику Verbeek у нідерландському Стенберзі, саджанцями з якого власне й засаджені яблуневі сади Вадима Єрмолаєва. Під час навчання українські агрономи освоїли нову методику створення розсадника, а також вивчили техніку формування та догляду за саджанцями дерев кніп-баум. Проводив тренінг головний агроном розсаднику Ар’є ван ден Берг з понад 40-річним досвідом роботи у садівництві. У власному садку Ар’є також наочно продемонстрував правильну техніку зимового щеплення прищеп та підщеп, та поділився знаннями про матеріали для мульчуванння маточника.
Наступним пунктом відрядження стала екскурсія до заводу високотехнологічних сортувальних ліній Greefa, розташованого у нідерландському Тріхті. Представники компанії провели команді UApple екскурсію по всій території заводу, ознайомили з історією створення та існування заводу, а також посприяли візитам до трьох підприємств, у яких успішно функціонують встановлені сортувальні лінії нідерландського виробника. Greefa вже понад півстоліття впроваджує інновації та виробляє рішення для сортування та пакування фруктів і овочів по всьому світу та є лідером на ринку сортувальних технологій. У модельному ряді компанії представлені як малооб’ємні сортувальні машини, так і високотехнологічні сортувальні та пакувальні лінії, розраховані на великий обсяг продукції та індивідуально розроблені під кожного клієнта. Саме тому вже у червні 2019 року на підприємстві UApple буде встановлена інноваційна сортувальна лінія Greefa.
Далі команда «Садів Дніпра» попрямувала до одного з найбільш прогресивних вищих навчальних закладів у агросфері – Вагенінгенського університету та науково-дослідного центру, який спеціалізується у галузі природничих наук. Тут українці разом з економістом інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрієм Ярмаком пройшли індивідуальний тренінг по зберіганню яблук у сховищі та транспортуванню продукції по всьому світу. Навчання проводили професори з Інституту післязбиральної обробки та науково-дослідного центру.
Довідка: Навчальний заклад був заснований як вища сільськогосподарська школа 9 березня 1918 року у нідерландському місті Вагенінген. У 1986 році школа отримала університетські права і стала іменуватися Вагенінгенський сільськогосподарський університет, а з 2000 року – просто Вагенінгенський університет. У 2009 році з включенням до складу університету вищої школи Van Hall Larenstein офіційне ім’я було змінене на Вагенінгенський університет і науково-дослідний центр.
Завершальним пунктом відрядження до Нідерландів став візит до компанії FruitConsult, яка від закладки й до сьогодні виступає консультантом підприємства «Сади Дніпра». Під час тренінгу агрономи вивчали боротьбу з шкідниками, притаманними для Дніпропетровщини, обговорювали загальний стан саду та техніку живлення яблунь, вивчали методику отримання видовжених плодів, та радилися щодо осінньої посадки саду.
Як відомо, представник консалтингової компанії Ніко Верной щомісяця прилітає до України з метою відвідати яблуневі сади Єрмолаєва, проконтролювати та надати рекомендації по догляду за садом, а також навчити агрономів певним сезонним тонкощам при роботі з яблунями. Нідерландський консультант також має можливість цілодобового контролю за насадженнями завдяки показникам метеостанції, яка розташована у яблуневому саду під Дніпром. Даний пристрій дозволяє перевіряти показники температури, вологості та поривів вітру у будь-якій точці планети навіть зі смартфону. Варто відзначити, що це не перший візит команди UApple до FruitConsult, за підвищенням класифікації українські агрономи вже четвертий рік поспіль.
Більш детально ознайомитись з життям компанії «Сади Дніпра» ви можете на сторінці спільноти UApple у Facebook та Instagram.